Vážení zákazníci, v poslední době se setkáváme s podvodnými fakturami vystavenými s hlavičkou naší společnosti a nabídkami akcií a jiných investic. Tato věc je řešena s PČR. Naše společnost investice do akcií ani dluhopisů nenabízí. Pokud jste si od naší společnosti nic neobjednávali, podvodnou fakturu v žádném případě nehraďte a email přepošlete na adresu info@stepfinance.cz

Poslední 2 ks Doprava zdarma
Ihned k dodání

Zlatá mince Litoměřice 1/2 oz proof 2022 Kód produktu: 10-02145

Cena (osvobozena od DPH)

Prodej

Cena v Kč
25 900
Cena v €
1 019,95 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 1 ks
Dostupné do 5 dnů : 1 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Materiál
Typ
Ryzost
999.9
Nominální hodnota
5000 Kč
Kvalita
Proof
Rok vydání
2022
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
28 mm
Balení
Etuje + číslovaný certifikát
Náklad
10 176 ks
Popis produktu

Zlatá mince Litoměřice 1/2 oz proof 2022

Zlatá pamětní mince v kvalitě proof o velikosti jedné poloviny unce, čtvrtá ze série mincí České národní banky „Městské památkové rezervace“. Je věnována Městské památkové rezervaci Litoměčice.

Rubové straně mince dominuje koláž litoměřické architektury, která se skládá ze staré radnice, kostela Všech svatých a dalších historických staveb v čele s domem u Kalicha. Zdobené štíty litoměřických domů najdete i na averzní straně mince.

Úrodné Litoměřicko je pro svou polohu na západním okraji Polabské nížiny známé jako Zahrada Čech. Litoměřice však oplývají také četnými historickými pamětihodnostmi, jejichž soubor byl roku 1978 prohlášen městskou památkovou rezervací. Původní centrum Litoměřic, které zahrnuje opevnění, několik soch, řadu sakrálních staveb a obytných budov, si do dnešních dní zachovalo téměř nedotčený půdorys renesančně-barokního města, jež vyrostlo na gotickém základě. Tento základ, který položil král Přemysl Otakar I., byl v průběhu staletí ovlivněn érou husitství i pobělohorskou dobou. Například pozdně gotický dům s renesanční přestavbou, kterému vévodí vyhlídková věž ve tvaru kalicha, svou podobou připomíná přijímání podobojí a zároveň litoměřickou vinařskou tradici.

Mince je dodávána v originální etui, spolu s kartou, která slouží jako certifikát k minci.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...