Poslední 1 ks Doprava zdarma
Ihned k dodání

Zlatý 5-dukát sv. Václava proof se zlatým certifikátem 2022 Kód produktu: 10-02148

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
42 390
Cena v € (vč DPH 21 %)
1 782,29 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 1 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Materiál
Ryzost
986/1000
Kvalita
Proof
Rok vydání
2022
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
34 mm
Balení
Etuje + číslovaný certifikát
Náklad
100 ks
Téma
Popis produktu

Zlatý 5-dukát sv. Václava proof se zlatým certifikátem 2022

Zlatý pětidukát svatého Václava, vyražený v roce 2022.

Na reverzní straně je umístěna svatá relikvie v podobě lebky knížete Václava s korunou. Okolní výjevy – rytířská přilbice, hrozen vína, obilné klasy, rotunda a ruka krmící nemohoucího – přitom odkazují na ctnosti svatého Václava popsané níže. Texty uvádějí SV. VÁCLAV – 5-DUKÁT. Averzní stranu ražby pak beze zbytku vyplňuje plamenná orlice, která v drápech svírá svatováclavský meč. Kompozici reverzu dotváří ještě letopočet 2022.

Přemyslovský kníže Václav, který vládl v 10. století, proslul jako mírumilovný panovník obdařený řadou ctností, mezi nimiž vynikaly rytířskost, mravnost a zbožnost. Pěstoval víno a obilí pro svaté přijímání, pečoval o chudé a budoval církevní stavby – například pražskou rotundu svatého Víta, předchůdkyni stejnojmenné katedrály. České zemi se pod Václavovou vládou dařilo a poté, co zahynul rukou svého bratra Boleslava, se stal jedním z nejoblíbenějších svatých a patronem naší vlasti. Není divu, že mu generace, které následovaly, vzdávaly hold nejrůznějšími způsoby – například prostřednictvím zlatých dukátů, které nechávali razit nejen čeští králové, ale také českoslovenští ministři financí. Proslulé prvorepublikové Svatováclavské dukáty sloužily jako uchovatel hodnoty, ale lidé si je oblíbili především jako dárek k významným událostem – do kolébky, k promoci nebo třeba ke svatbě. Stejným způsobem se uplatní i novodobé dukátové ražby České mincovny.

Každý pětidukát je ručně číslovaný na hraně a opatřený unikátním číslovaným certifikátem pokrytým vrstvou ryzího zlata.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2023 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...