Poslední 2 ks
Ihned k dodání

Stříbrná mince Kniha džunglí - Medvěd Balú a panter Baghíra 1 oz proof 2022 Kód produktu: 10-01998

Cena

Prodej

Cena v Kč (vč DPH 21 %)
1 990
Cena v € (vč DPH 21 %)
79,70 €
Ověřeno zákazníky
Ihned k dodání: 2 ks
Základní charakteristika produktu
Výrobce
Emitent
Materiál
Typ
Ryzost
999/1000
Nominální hodnota
1 NZD
Kvalita
Proof
Rok vydání
2022
Hrana
Hladká
Hmotnost (g)
Hmotnost
Průměr
37 mm
Balení
Etuje + číslovaný certifikát
Náklad
1 500 ks
Ze série
Popis produktu

Stříbrná mince Kniha džunglí - Medvěd Balú a panter Baghíra 1 oz proof 2022

Druhá mince ze čtyřdílné minisérie stříbrných mincí inspirované Knihou džunglí Rudyarda Kiplinga je věnována medvědu Balú a panteru Baghíra.

Reverzní strana je věnována Mauglího výuce. Sedící medvěd dává malému chlapci lekci a panter, který odpočívá na větvi, je pozoruje. Kompozici dotváří anglický nápis „BALOO AND BAGHEERA“. Averzní strana mince pak předkládá indickou džungli plnou neposlušných opic. Protože mince vychází v zahraniční licenci ostrova Niue, nese na averzu ještě jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2022.

Chlapec jménem Mauglí vyrůstá mezi vlky, jenže jeho cesta ke členství ve smečce nebyla jednoduchá. Vlci zprvu zvažovali, že osiřelé lidské mládě předhodí tygrovi, ale na přímluvu Balúa a Baghíry ho nakonec přijali mezi sebe. Balú je starý a věčně ospalý hnědý medvěd, který se živí medem a kořínky. Malá vlčata učí drsným, ale spravedlivým zákonům, které musí znát a respektovat každý obyvatel džungle. Mauglí sice není zrovna poslušným žákem, ale vlídný a velkorysý učitel si ho přesto oblíbí. Baghíra je černý panter, který vykoupil Mauglího život zabitím býka. Lstivý a divoký lovec si s chlapcem, kterého oddaně chrání, dobře rozumí, protože se narodil do zajetí, a tak se vyzná nejen v džungli, ale i ve světě lidí.

Kompletní sbírku čtyř mincí si můžete uložit do speciální sběratelské krabičky, kterou rovněž najdete v naší nabídce.Přijďte se poradit
k nám na pobočku

STEP Finance, a.s.

Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1
Zobrazit na mapě

Pracovní doba:
v pracovních dnech 9:00 - 17:00
návštěvu je nutno předem domluvit

Naši partneři

Všechna práva vyhrazena © 2008-2024 | STEP Finance, a.s.
STEP Finance, a.s.
vám nabízí možnost volby více informací...